Wyświetl temat - Zaproszenie łuczników do pisania na naszym forum

Zaproszenie łuczników do pisania na naszym forum

Księga gości

Zaproszenie łuczników do pisania na naszym forum

Postautor: Rodrigues » 01 wrz 2014, 1:52

Witam wszystkich zainteresowanych łucznictwem (oraz kusznictwem) tradycyjnym.

W imieniu swoim (Admin Grzesiek pewnie dołączy do mnie) pragnę zaprosić wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia, aby pisali na naszym forum.

Sytuacja jest taka, że niegdyś aktywne forum Arcus obecnie całkowicie obumarło. Alternatywą jest forum łuczników bydgoskich, ale nie widzę tam ruchu. Jest jeszcze forum lucznicze, ale tam chłopaki nie łapią bakcyla łucznictwa tradycyjnego, a to jednak inna bajka. Cześć łuczników komunikuje się na facebooku, ale facebook nie zastępuje porządnego forum tematycznego.

Na kusznictwie.org obecnie piszę głównie sam. Jednak o dziwo jak na forum łucznicze odsłon jest dużo. Przykładowo na Arcusie najpoczytniejszy temat (jaki znalazłem) z 2007 ma 68 tys. odsłon, a na kusznictwie temat z czerwca 2014 ma już 50 tys., zaś najpoczytniejszy z kwietnia 2013 przekroczył 90tys. Owszem na forum luczniczym są dwa stare tematy (jeden o "słit fociach" czy jakoś tam, było też coś o Holandii) po około 180 tys. i 130 tys., ale już kolejne mają około 30 tys. Zatem jeśli czyta nas tyle osób to zapewne wiele z nich chciałoby coś napisać - zapraszamy.

Zdaję sobie sprawę, że na Arcusie powstało zamknięte podforum SA, który to fakt może zniechęcać do zabierania głosu. Tu jednak nie ma takiego problemu.

Dla mnie ważna jest tylko, żeby pisać merytorycznie, nie zarzucać błędów jeśli się czegoś nie rozumie, a przede wszystkim przedstawiać argumenty i źródła.

Wiem, że w tym kraju są ludzie, z którymi byłoby dużo do omówienia na tym forum.

Aha, gospodaczem forum jest Admin/Grzesiek/Zjadaczkorzeni, więc proszę się nie krępować moją osobą. Wcalę nie pragnę udzielać się we wszystkich tematach, ale tylko w tych, które mnie mocno interesują. Nie zapraszam Was po to, aby się wymądrzać - przeciwnie, liczę, że mnie w pewnym sensie odciążycie.

Mam też swoje życie prywatne, rodzinę, dom, pracę, obowiązki, więc będę dbał, abyśmy się nie zapomnieli w pisaniu postów (te słowa kieruję między innymi do Sandana).

Zatem otwórzmy nowy rozdział :-).
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, 7:13 przez Rodrigues, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rodrigues

Re: Zaproszenie łuczników do pisania na naszym forum

Postautor: Grzesiek » 02 wrz 2014, 9:14

a tak w ogóle, to należy uważać, bo Rod straszy na forum i kiedy ma się inne zdanie, to można dostać łopatą w czachę z półobrotu! :D

Oczywiście, że zapraszam wszystkich chętnych :) Gwarantuję: niesamowite wrażenia, merytoryczne dyskusje i przy okazji spotkania się na jakimś turnieju garść cukierków, albo ciasteczko - to już kwestia wyboru ;)

Co do forum, to ostatnio chodzi mi po głowie przebudowa strony i powiększenia działu z łucznictwem - przecież to bardzo zbliżony sport do kusznictwa więc czemu nie.. :) Aczkolwiek lenistwo moje trochę to wszystko przeciąga. :roll:
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Postautor: tatazuzi » 14 gru 2016, 20:39

hej hej
jestem tu nowy
Karol l.48
otrzymałem niedawno pozwolenie na broń cięciwową
mam PSE Archery FANG 350
a wy? Jakie macie sprzęty?
tatazuzi

Postautor: Rodrigues » 21 gru 2016, 8:08

Dziękuję za odświeżenie tematu. Gratuluję zarówno sprzętu, jak i nabycia uprawnień. Rozumiem, że chodzi o kuszę taką jak w załączniku.

Ja to raczej jestem posiadaczem łuków własnego wyrobu: czterech szklanych, czterech z lignofolu, czterech ze sklejki, dwóch selfbow i jednego półkompozytu (nie licząc cienkiej warstwy ścięgien na longbow/selfbow) . Fabryczną mam tylko Kayę i Decathlona.

Korzystając z okazji chciałem zaktualizować, że forum Arcus przetrwało kryzys i jednak jakoś się kręci - nie tak jak kiedyś, ale jednak. Jest tam oczywiście większy ruch niż tutaj, ale odsłon o dziwo mają chyba wciąż relatywnie mniej.

Jak pokazał kolega tutaj raczej trafiają kusznicy, a nie łucznicy. Pozdrawiam.
Załączniki
Screenshot_20161221-075643.jpg
Kusza PSE Fang 350
Awatar użytkownika
Rodrigues

Postautor: Grzesiek » 21 gru 2016, 18:40

Coś pomału się kręci - mają nowego superaśnego moderatora (skromnego mnie ^^), więc jak ma nie działać.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Postautor: Rodrigues » 21 gru 2016, 23:01

Ooo, to ładnie, że moderujesz tam. Słabo pamiętam, ale coś kojarzę, że kiedyś miałeś działać, ale wydawało mi się, że jednak nie doszło to do skutku. Zatem wnioskuję, że to chyba świeża sprawa. Powodzenia.

Przy okazji zerknąłem tam. Wygląda na to, że na sezon zimowy niektórzy łucznicy wrócili tam do swoich połajanek. Mam na myśli wymianę Waćpan Hubert vs Sebastian. Kto chce to może sobie wyrobić zdanie po czyjej stronie jest kultura a po czyjej chamstwo.

PS. Od Biskupina byłem tylko na korespondencie ostatnio, ale słabo mi poszło, bo nie było treningu, deszcz się rozpadał, a łuk 80# jak zwykle trochę za mocny jak na 60 strzałów. Nie to żebym szukał wymówki, bo przyczyna jest we mnie - zresztą mam inne cele.
Awatar użytkownika
Rodrigues

Postautor: Grzesiek » 22 gru 2016, 18:08

Kiedyś, to ja dwa bany po tydzień czasu tam miałem za niezłomną postawę obywatelską. Śmiesznie było i bardzo pozytywnie wspominam ;))

Co do sprzeczek, to hmm. Zauważyłem, że dramaty generują wyświetlenia - więc na dobrą sprawę nim więcej kłótni na forum, to większa popularność. Aczkolwiek chyba już za duży już jestem na takie rzeczy i tej ostatniej sprzeczki na Arcusie zupełnie, ale to zupełnie nie rozumiem - dlatego też nie zająłem żadnego stanowiska

PS do Twojego PS ;) Faktycznie łuk trochę za ciężki na tarczówkę. Dla mnie idealny jest taki 46-48 lbs
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Wróć do Księga gości