Wyświetl temat - Jak rozruszać forum

Jak rozruszać forum

Propozycje i sugestie związane z forum i serwisem

Jak rozruszać forum

Postautor: Grzesiek » 26 maja 2014, 19:04

Macie jakieś pomysły w jaki sposób można by rozruszać trochę to forum?
Statystyki wskazują, że oglądalność jest, a z jakiegoś powodu bardzo mało osób się rejestruje, a jeszcze mniej udziela się w tematach.
Nawet te na pierwszy rzut oka najbardziej absurdalne pomysły są mile widziane - czasem z naprawdę błahego może zrodzić się taki na miarę szabaniastego wieku! ;)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Re: Jak rozruszać forum

Postautor: Łukasz » 27 maja 2014, 21:45

łoo panie, ciężka sprawa.
trzeba by jakieś zawody poorganizować pokazy itp., a z tym to ciężko. Lud się na forum nie wypowiada bo albo niema kuszy, albo się boi przyznać, że ma, czemu trudno się dziwić.
Ciężko rozbujać forum w kraju gdzie tego sportu praktycznie niema.
Łukasz

Postautor: Grzesiek » 31 sie 2014, 11:33

no niby racja, ale przecież to forum nie jest wyłącznie o kuszach - łuki są... chętnie o procach bym pogadał, bo to też świetna sprawa (sznurkowych ofkors ;) ) itp
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Postautor: Rodrigues » 01 wrz 2014, 1:30

Po pierwsze to gratuluję, że po dniu założenia tematu licznik stuka 11 tys. (przypadkiem zobaczyłem). Zabawne, ale dopiero po drugim przeczytaniu spostrzegłem, że temat jest z maja, a nie z wczoraj :-). Tak to jest jak się czyta późno w nocy. Natomiast na tym forum już się zdarzało, że licznik w ciągu doby skakał o podobną wartość. Sądziłem, że w ostatni niedzielny dzień wakacji sytuacja się powtórzyła :-).

Tak, mam co najmniej dwa pomysły.

Drugi pomysł z przed chwili, po przeczytaniu postu Łukasza.
Należy mianowicie forum bardziej skierować do łuczników. Nie wiem czy może odbyć się to poprzez rozszerzenie nazwy typu kusznictwo i łucznictwo, czy po prostu poprzez rozszerzenie "profillu". Przypominam o spuściźnie Arcusa - to, że Cream wyjechał do Mandżurii to nie znaczy, że inni łucznicy też odpuścili.

Pierwszy pomysł już dwa dni temu chciałem wdrożyć w życie, ale post mi wygasł. Kopię zachowałem, ale odpuściłem. Skoro jednak jest zapotrzebanie to otwieram nowy temat w Księdze Gości.
Awatar użytkownika
Rodrigues

Jak rozruszac forum

Postautor: DugchushNup » 12 sie 2017, 12:55

No wlasnie - z pominieciem fb, bo wtedy kontent zostaje na tym forum
A konkretnie, to chodzi mi o artykuly, czyli przede wszystkim testy/recenzje/moze wywiady jak te z muzykami.

No i gdyby byla mozliwosc wyswietlania calego forum z pominieciem podkategorii ew. tagi przed tematami wg. czasu ostatniej odpowiedzi - to byloby pieknie bo teraz przez zageszczenie kategorii i podkategorii przegladanie forum jest zagmatwane
Awatar użytkownika
DugchushNup

Postautor: Rodrigues » 12 sie 2017, 21:42

Witam.
Ciekawa wypowiedź znamionująca większe zainteresowanie.

Tak sobie myślę, że jakby piszących było więcej to by można było poprosić Grześka/Admina, aby utworzył indeks z "osią czasu".

Tymczasem musimy sobie radzić z paskiem kilku najnowszych postów na dole oraz z datownikiem najnowszego wpisu w sekcji w indeksie.

Coś mi się wydaje, że zmieniła się socjologia forów tematycznych. Ludzie "boją" się w nich pisać, a jednak najwyraźniej przeglądają je.

Mam też taką obawę, że wykruszają się strugacze łuków.

Skoro to jest forum kusznicze, a jestem bliżej łuków to proponuję pojedynek:
ŁUK kontra KUSZA. Chodzi mi o osiągi mechaniczne sprzętu własnej roboty (maksymalna energia i maksymalna prędkość pocisku nie lżejszego od 20g) . Bloczki i korby niedozwolone.

Mimo, że realnie podaję propozycję to wiem z autopsji, że nikt nie zgłosi się do pojedynku - nawet korespondencyjnie. Taka to już natura współczesnych rycerzy-wojowników.

Historycznie to uważam, że łuki wygrały z kuszami (łucznicy angielscy vs kusznicy genuejscy). Tam zadecydowały różne czynniki (deszcz, szybkostrzelność).
Natomiast uważam za nierozstrzygnięte porównanie balistyczne historycznych łuków i kusz bezkorbowych. Z jednej strony powołam się tu na Jobsę, który przedstawiał niskie osiągi kusz historycznych, a z drugiej strony mamy mit mocy kuszy.
Awatar użytkownika
Rodrigues

Postautor: Grzesiek » 14 sie 2017, 15:21

Już od dawna chcę przerobić forum, ale jakoś tak ciągle czasu brak ;)
Zauważyłem, że fora internetowe poddały się przed FB gdzie prędko zadaje się pytania, prędko uzyskuje się odpowiedź i prędko się zapomina :?
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Postautor: Rodrigues » 15 sie 2017, 10:49

Grzesiek pisze:Zauważyłem, że fora internetowe poddały się przed FB ...

Chyba częściowo zły wniosek (nieuzasadniony strzał w kolano) - chociażby wobec postu Polaka z USA. FB jest na poziomie SE i jest po prostu stosem luźnych wydarzeń. Skoro ludzie czytają fora, więc potrzebują ich - chyba, że już nie czytają. Jedynie z pisaniem coś sie stało.
Awatar użytkownika
Rodrigues

Postautor: Grzesiek » 15 sie 2017, 15:03

Napisałem tak, bo takie wyciągnąłem wnioski korzystając z fb i kilu for internetowych.
Zobacz np co się dzieje z Arcusem - średnio dwa posty w miesiącu i przy dobrych wiatrach kila przywitań na shoucie...
Awatar użytkownika
Grzesiek
Administrator

Wróć do Propozycje i sugestie